پنجشنبه ,4 ارديبهشت  1393   4 22:46:   
  بزرگداشت شهادت استاد مطهري  

  نشست رئيس سازمان صداوسيما با علي ربيعي وزير رفاه، تعاون، كار و امور اجتماعي 

  تقدیر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از ضرغامی 

  نامه ضرغامی به معاون سیما 

  مراسم بزرگداشت روز زن در رسانه ملی 

 

 صفحه اصلي  نقشه سايت   ارتباط با ما   ديگر پايگاه ها 

   
 
   

 

زندگینامه و سوابق اجرایی عزت الله ضرغامی

سیدعزت الله ضرغامی متولد 1338، متاهل و دارای 4 فرزند است. وی فارغ التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد است.
او فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی خود را از سالهای قبل از انقلاب اسلامی با تشکیل جلسات آموزشی و تحلیلی برای جوانان جنوب شهر با هدف ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی آغاز کرد و در پی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در کسوت دبیری آموزش و پرورش به تشکیل کلاسهای آموزشی و تحلیلی برای مربیان امور تربیتی و دانش آموزان در منطقه نازی آباد پرداخت.

وی سالها آثار، افکار و اندیشه های شهید مطهری را در قالب کلاسهای آموزشی، درج مقالات و دوره های تخصصی تدریس و تبیین کرده است.

ضرغامی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه امیر کبیر بوده و پس از انقلاب فرهنگی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی این دانشگاه شد.

 وی همراه با سایر دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در فتح لانه جاسوسی مشارکت فعال داشت و در آغاز جنگ تحمیلی، آموزه های علمی خود را در خدمت مدافعان انقلاب به کار گرفت و مدیریت پروژه های حساس تحقیقاتی و تولیدی در صنایع دفاعی را عهده دار شد.

ضرغامی دراین دوره با بهره گیری مناسب از ظرفیت و توان علمی و تخصصی دانشگاههای کشور گامی مهم برای ایجاد ارتباط بین صنعت دفاعی و اعضای هیات علمی و دانشجویان کشور برداشت.

 او از سال 65 به عنوان مشاور طرح و برنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضوکمیسیون مشورتی این شورا مشغول خدمت شد و در تصویب طرحهای بنیادین شورای انقلاب فرهنگی مشارکت فعال داشت.

وی از سال 71 تا 76 به عنوان مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور مجلس و استانها و معاون امور سینمایی این وزارتخانه خدمت کرد.

 ضرغامی همچنین عضو شورای عالی سیاستگذاری خبرگزاری جمهوری اسلامی و شورای نظارت برسازمان صدا و سیما بوده است.

وی از سال 76 تا 79 معاون امور مجلس وزارت دفاع و پس از آن تا 83 به عنوان معاون امور مجلس و استانهای صدا و سیمای جمهوری اسلامی مشغول خدمت بوده است.

همچنین سابقه وی در صداوسیما از سال 62 و با نویسندگی برنامه های رادیویی آغاز شد . ضرغامی در دوران همکاری با شورای عالی انقلاب فرهنگی، جهاد دانشگاهی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی، ارتباط صمیمی و نزدیک با اقشار فرهنگی، نویسندگان و هنرمندان داشته و همفکری و همراهی صاحبان فکر، هنر و قلم را درتحکیم دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی پیگیری می کرد.

 وی دهها مقاله در ارتباط با موضوعات فرهنگی، هنری و سیاسی در مطبوعات و نشریات کشور درج کرده است.  

 
     
     

 

 

 

 

اخبار 
ریاست 
افق رسانه 
معاونتها 
منشور رسانه 
نگارخانه 
شبکه ها 
دفاتر خارج از کشور 
شهدای رسانه ملی 
تاریخچه