پنجشنبه ,1 آبان  1393   3 05:06:   
  افتتاح 31 طرح عمراني - رسانه اي در خوزستان 

  آيين اختتاميه دوازدهمين اجلاس بين المللي تجليل از پيرغلامان حسيني 

  كنفرانس مطبوعاتي و راديوـ تلويزيوني ضرغامی در باکو 

  بازديد رئيس رسانه ملي از تلويزيون جمهوري آذربايجان  

  ضرغامی در باکو 

 

 صفحه اصلي  نقشه سايت   ارتباط با ما   ديگر پايگاه ها 

   
 
   

 

زندگینامه و سوابق اجرایی عزت الله ضرغامی

سیدعزت الله ضرغامی متولد 1338، متاهل و دارای 4 فرزند است. وی فارغ التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد است.
او فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی خود را از سالهای قبل از انقلاب اسلامی با تشکیل جلسات آموزشی و تحلیلی برای جوانان جنوب شهر با هدف ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی آغاز کرد و در پی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در کسوت دبیری آموزش و پرورش به تشکیل کلاسهای آموزشی و تحلیلی برای مربیان امور تربیتی و دانش آموزان در منطقه نازی آباد پرداخت.

وی سالها آثار، افکار و اندیشه های شهید مطهری را در قالب کلاسهای آموزشی، درج مقالات و دوره های تخصصی تدریس و تبیین کرده است.

ضرغامی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه امیر کبیر بوده و پس از انقلاب فرهنگی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی این دانشگاه شد.

 وی همراه با سایر دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در فتح لانه جاسوسی مشارکت فعال داشت و در آغاز جنگ تحمیلی، آموزه های علمی خود را در خدمت مدافعان انقلاب به کار گرفت و مدیریت پروژه های حساس تحقیقاتی و تولیدی در صنایع دفاعی را عهده دار شد.

ضرغامی دراین دوره با بهره گیری مناسب از ظرفیت و توان علمی و تخصصی دانشگاههای کشور گامی مهم برای ایجاد ارتباط بین صنعت دفاعی و اعضای هیات علمی و دانشجویان کشور برداشت.

 او از سال 65 به عنوان مشاور طرح و برنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضوکمیسیون مشورتی این شورا مشغول خدمت شد و در تصویب طرحهای بنیادین شورای انقلاب فرهنگی مشارکت فعال داشت.

وی از سال 71 تا 76 به عنوان مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور مجلس و استانها و معاون امور سینمایی این وزارتخانه خدمت کرد.

 ضرغامی همچنین عضو شورای عالی سیاستگذاری خبرگزاری جمهوری اسلامی و شورای نظارت برسازمان صدا و سیما بوده است.

وی از سال 76 تا 79 معاون امور مجلس وزارت دفاع و پس از آن تا 83 به عنوان معاون امور مجلس و استانهای صدا و سیمای جمهوری اسلامی مشغول خدمت بوده است.

همچنین سابقه وی در صداوسیما از سال 62 و با نویسندگی برنامه های رادیویی آغاز شد . ضرغامی در دوران همکاری با شورای عالی انقلاب فرهنگی، جهاد دانشگاهی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی، ارتباط صمیمی و نزدیک با اقشار فرهنگی، نویسندگان و هنرمندان داشته و همفکری و همراهی صاحبان فکر، هنر و قلم را درتحکیم دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی پیگیری می کرد.

 وی دهها مقاله در ارتباط با موضوعات فرهنگی، هنری و سیاسی در مطبوعات و نشریات کشور درج کرده است.  

 
     
     

 

 

 

 

اخبار 
ریاست 
افق رسانه 
معاونتها 
منشور رسانه 
نگارخانه 
شبکه ها 
دفاتر خارج از کشور 
شهدای رسانه ملی 
تاریخچه